23.12.2020r
Rozlega się dzwonek w telefonie, spoglądam na wyświetlacz, patrzę dzwoni mój kolega myśliwy, mieszkający ponad 200 km od Mrągowa.
Mówi do mnie bardzo podekscytowanym głosem. -Kubuś! Mam nadzieję, że nie obudziłem i nie przeszkadzam. Przyszły! Są jelenie! Huraaaa!
Zaczynając od początku. Byłem u kolegi założyć nęcisko gdzie przez ostatnie 3 lata w związku z ogrodzeniem upraw leśnych zwierzyna przestała przychodzić. Problemem przeniesienia nęciska w inne miejsce gdzie obecnie chodzi zwierzyna było bardzo kosztowne. W starym miejscu została postawiona piękna czatownia, która praktycznie była nie do przestawienia ze względu na duże gabaryty oraz duże koszty budowy.
Pojechałem zobaczyć te miejsce. Po 2 h obejścia całego przyległego terenu postanowiłem zastosować przynętę na jelenie oraz dziki. Zabrałem się natychmiast do pracy bo o tej porze roku szybko robi się ciemno, a dodatkowo wiał przyjazny wiatr który chciałem wykorzystać, aby zabrał ze soba zapach na las. Zwierzęta wówczas mogły poczuć woń. Użyłem n/w towarów do zwabienia zwierząt w miejsce dokarmiania.
1.https://dzikanatura.com/produkt/slodka-przyneta-dla-jeleni-13-kg/
2.https://dzikanatura.com/produkt/pociagajacy-zapach-zywicy-sosnowej-1-kg/
3.https://dzikanatura.com/produkt/slodko-prazona-kukurydza-7-kg/
4.https://dzikanatura.com/produkt/przyneta-z-prazonymi-ziarnami-kukurydzy-cukrowej-korn-3-kg/
5.https://dzikanatura.com/produkt/skuteczna-dlugotrwala-slona-przyneta-z-ziarnami-kukurydzy-3-kg/